קורס פיזיקה קוונטית וחכמת הקבלה: המציאות היא אשליה

חכמת הקבלה כל הזמן מזכירה לנו שיש אינסוף יקומים מקבילים. שלכל אדם יש תיקון בעולם וכל אדם לפי התיקון שלו, כך הוא חווה את המציאות. שכולנו אדם אחד שמורכב מכל המרכיבים ואני כל הזמן חוזר ואומר שהפיזיקה הקוונטית מתחילה לגלות את זה ולהפנים את זה. קראנו לזה בשיעור יסודות הקבלה "תפיסת המציאות הסלקטיבית", שבזכות תכונת האהבה נצליח להגיע לגמר התיקון העולמי ולצאת מהמציאות שלנו ולראות מציאות חדשה ועל ידי זה נגיע לעידן שנקרא ימות משיח ושם העולם ייראה אחרת לחלוטין וזה יקרה כשכולם יאמינו באחדות ויאהבו אחד את השני על ידי הפנמה של תכונת האהבה וההשפעה תאחד בינינו ונוכל לקרוא מחשבות אחד של השני, לראות עבר הווה ועתיד בו זמנית כי הכל מתקיים בו זמנית ונבין, אבל באמת נבין שכולנו והבורא זה אחד ושכולנו זו מערכת אחת שלמה וגדולה של אדם אחד באמת ושאין מקרה ושהכל מדויק כדי להיטיב לאדם ולחזור ולחוות מציאות של גן עדן עלי אדמות.

בתקופת המלחמה הקרה בין הגוש המערבי בהובלת ארה"ב לבין הגוש המזרחי ובראשו ברית המועצות, התחילו לצאת שמועות שבברית המועצות מאמינים בקיום של מציאות שמעבר לחושים שלנו. בנוסף, במשך שנים ערכו בבריה"מ ניסויים בכוחות על טבעיים כמו ראיה למרחקים, ראיית העתיד וטלפתיה כדי לגלות מה קורה בשטח האויב ולהשיג מודיעין. בממשל האמריקאי נבהלו מהשמועות והחליטו שאסור להם לפגר במרוץ.

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן


טוענים עוד שבשנות השביעים בכירים ב-CIA התחילו לערוך רשימה מקיפה של כל מה שידוע על מחקרים שנעשו בבריה"מ ודו"ח של ה- CIA בנושא שוחרר לפרסום בשנת 2000. בין היתר נכתב בדו"ח שידוע על מחקרים שנעשו בבריה"מ לשימוש תקשורת טלפתית בין הקוסמונאוטים, בינם לבין עצמם ובינם לבין אנשים על פני כדור הארץ. סמוך לכתיבת הדו"ח ולאורך יותר משני עשורים, גופים שונים של הממשל האמריקני השקיעו יותר מ- 20 מליון דולר בפרויקט מיוחד, מפורסם, שנקרא סטאר גייט, שחקר האם באמת יש אנשים עם יכולות על טבעיות, היכולים לחוות מציאות רחבה יותר: האם הם יכולים לראות את העתיד? למשל מה יקרה בתורכיה בעוד שבוע או לראות מרחוק, למשל מה קורה במוסקווה ואם אכן קיימות יכולות כאלה, האם הן יכולות לסייע באיסוף מידע מודיעיני ובפעולות צבאיות.
ד"ר אד מאי, שבהכשרה שלו חוקר בפיזיקה גרעינית עמד בראש יחידת המחקר של סטאר גייט בעשור השני לקיומו עד שנסגר בשנת 1995.
ד"ר אד מאי סיפר כיצד ניגש לנושא של בדיקת יכולות על טבעיות כפי שכל פיזיקאי היה נוהג, ב"חשדנות קיצונית". אבל אחרי שיחד עם הצוות שלו הם ערכו כ- 1,500 ניסויים במעבדה, הדעות שלו השתנו והוא אומר ככה, תקשיבו ציטוט: "כשאתה עורך עוד ועוד ניסויים בתחום הזה, אתה רואה מקרים מעניינים מאד שלא ניתן להסביר את כולם כמקריות". עד כאן הציטוט.
כדי להמחיש את דבריו של ד"ר מאי, נצטט את המקרה הידוע של ג'וסף מק'מונגל, שלקראת סוף 1979 הוא הצליח לזהות ממקום המושב שלו שבארה"ב שהסובייטים מפתחים בחופי הים הבלטי את הצוללת הגדולה בעולם וידע גם להעריך מתי תושלם הבניה. בהתחלה שללו גורמי המודיעין האמריקנים את ההשערות שלו אבל תצלומי לוויין שצולמו מספר חודשים לאחר מכן אישרו באופן כמעט מלא את הדיווח שלו. כשהוא פרש לגמלאות ב- 1984 הוא קיבל אות לגיון כבוד על הנושא הזה.
לפי אד מאי, כ- 15% מהממצאים שלהם, יותר מ- 1,500 מבחנים שיצאו, הם באיכות כל כך מעולה. הוא טען, הוא אמר שאתה יכול לחשוב שהמציאו אותם אבל למעשה הם נערכו בצורה קפדנית מאד כפי שנערכים מחקרים בפיזיקה, פיזיולוגיה ופסיכולוגיה.
מעניין לציין אגב, לפי ד"ר אד מאי, שאנשים שנבחנו כנבדקים, הם לא היו אנשים שהם מדיומים כמוני שרואים בעיניים עצומות. לא. לא קוראים בכף היד ולא אסטרולוגים ולא כאלה שנתנו הופעות, אלא אנשים רגילים – אדם שעובד בזבל או איש מכירות או מדען מוח. זה ממש לא משנה. סתם אנשים רגילים, לכאורה.
בסופו של דבר, אחרי 20 שנה והשקעה של למעלה מ- 20 מליון דולר, נסגר פרויקט סטאר גייט. ועדה של ה- CIA העריכה שהניסויים מראים שיכולות של ראיה למרחקים וראיית עתיד אינן מקריות אבל היכולות האלו חסרות ערך כמידע מודיעיני מפני שהן "מעורפלות מדי ולא חד משמעיות".
לפי ד"ר אד מאי, הסיבה להסתייגות של הוועדה היתה שהם רצו לשמור על סודיות. הוא טען בשנות השמונים שה- CIA ביקשו ממנו 35 פעם בשנות השמונים לבדוק דברים באמצעות קריאת מחשבות וראיה על חושית דברים שקשורים למדינות אחרות.
ד"ר אד מאי בעצמו המשיך להיות חוקר נלהב של מציאות רחבה יותר שאפשר לגלות בעזרתה יכולות על טבעיות, ואני מצטט כעת מדבריו, שימו לב: "כעת אני עובד עם כמה חוקרי מוח בכירים בדרום אמריקה לנסות לאתר היכן במוח אפשר למצוא איזושהי מקבילה לעין החיצונית, זאת שאפשר לראות בעיניים עצומות, במדיטציה מה שנקרא, כלומר אנחנו מחפשים את הרשתית העל חושית ויש לנו כבר כמה נתונים כמותיים פורצי דרך שנוכל להשתמש בהם בניסויים הבאים שלנו. זה הצעד הבא שלנו". כך אומר ד"ר מאי.
ד"ר מאי הוא לא היחיד בקהילה המדעית שחוקר אפשרות של מציאות שונה ממה שאנחנו חווים היום.

יש פרופסור שנקרא דונלד הופמן, מתמטיקאי מאוניברסיטת קליפורניה. אמרתי שאני לא אגיד שמות מפוצצים אבל אין מה לעשות. זה סוג של קורס מהסוג הזה. הוא מתעניין באותו נושא ומגיע למסקנות קיצוניות הרבה יותר.
פרופ' הופמן אמר את המשפט המפורסם "המציאות היא רק כמו אייקונים על מסך מחשב".
פרופ' הופמן התחיל את הקריירה שלו כחוקר במעבדה לחקר הראיה. הוא האמין כמו חבריו למחקר שככל שנבין יותר טוב איך אנחנו תופסים את המציאות בעזרת העיניים שלנו מבחינה ויזואלית, כך נכיר את המציאות יותר טוב. הסיבה לזה, הסביר פרופ' הופמן, שחוקרים האמינו שיש עולם פיזי אמיתי שם בחוץ, עם זמן מרחב שניתן לנתח ושהמטרה של העיניים שלנו זה לקלוט את האמת של העולם בחוץ.

עכשיו שימו לב לדבר מדהים. האמונה הזאת לפי פרופ' הופמן, נשענה על תורת האבולוציה, והוא אומר, ואני מצטט מהפרופסור: "מומחים יגידו לך שככל שלאדם מסויים יש יכולת גבוהה יותר להרכיב במוח שלו תמונה מדוייקת יותר סביבתו, כך גדל הסיכוי שלו לשרוד ולהוליד צאצאים. המסקנה היא שאחרי מליוני שנות אבולוציה, כבר יש לאדם יכולת להרכיב את המציאות ברמה קרובה מאד למה שהיא במקור". עד כאן הציטוט.

אבל אחרי כמה עשורים של מחקר הגיע פרופ' הופמן למסקנה שההנחה הזאת היא שגויה וגם אין מחקרים שמוכיחים אותה. אלפי סימולציות שערך במעבדה וניתוח של משוואות מתמטיות מתורת האבולוציה, הובילו אותו למסקנה שאנחנו לא רואים את המציאות כהווייתה או את האמת לאמיתה אלא רק מה ש"אנחנו צריכים כדי לראות כדי לשרוד". זה לא שיש לנו בעיה בראיה. כל האובייקטים שאנחנו רואים ממשיים מאד אבל התפיסה שלנו מוגבלת רק למראה החיצוני שלהם.

פרופ' הופמן טוען שכולם משמשים כתמונות, יצוגים שטחיים של הדברים ולא הטבע האמיתי של הדברים עצמם. לפי פרופ' הופמן, המציאות שאנחנו רואים היא בעצם כמו אייקונים על מסך מחשב. האייקון מופיע מולנו ומסתיר מאחוריו את הקובץ האמיתי ואת האיכויות שלו, בדיוק כמו שחכמת הקבלה אומרת.
כדי לכתוב טקסט במחשב או כדי לגלוש באינטרנט, אנחנו זקוקים לאייקון או לממשק משתמש – שולחן העבודה שלנו והתיקיות והאייקונים שעליו. אבל מאחורה יש קוד, כמו שאומרת חכמת הקבלה.
והנה ציטוט מדבריו של פרופ' הופמן, שימו לב: "כך קורה גם עם מה שאנחנו רואים בעולם. קיבלנו ממשק משתמש שמסתיר את המציאות האמיתית של הדברים ומאפשר לנו לשרוד. העצמים השונים שאנחנו רואים מסביבנו הם רק אייקונים על שולחן העבודה".

פרופ' הופמן מודע לכך שהמסקנה שלו היא לא חדשה וכבר לפני אלפי שנים כל מיני חוכמות פילוסופיות, תורות רוחניות שונות הגיעו למסקנה שהעולם שאנחנו רואים הוא כולו אשליה אבל כפי שהוא טוען "זו הפעם הראשונה שאנחנו משתמשים בתאוריה מדעית, תורת האבולוציה ובניתוחים מתמטיים כדי להוכיח שהמציאות שאנחנו רואים היא כולה אשליה". ומכיון שיש כאן, לדבריו, הוכחה מדעית, אפשר לבחון אותה ולבדוק אותה בעזרת ניסויים חוזרים.

עכשיו הענין הוא כזה. נשאלת השאלה אם המציאות שאנחנו רואים היא כולה אשליה, אז מהי המציאות האמיתית? שואלת אותו המראיינת של פרופ' הופמן. התשובה שלו מחזירה אותנו לעולם הפילוסופיה. מצד אחד הוא טוען שניתן לגבות אותה במשוואות מתמטיות מתורת האבולוציה. לפי התאוריה שהופמן מפתח, התודעה שלנו היא המרכיב הבסיסי של המציאות, מה שדומה לזרם הפילוסופי המכונה "אידיאליזם". היא כוללת חוויות חושיות יומיומיות שכולנו מכירים כמו טעם של שוקולד, ריח של ורד, תחושה של כאב וגם את העולם הפנימי שאנחנו חווים וחוויות ששום אדם מעולם לא חווה. בקיצור הוא טוען שיש מושג שנקרא "סוכני תודעה" שנושאים את התודעות האלה ופועלים לפי החוויות שהם עוברים.

שואלת המראיינת את פרופ' הופמן: מה זה סוכני התודעה האלה? אז תקשיבו טוב טוב מה הוא אומר לה. הוא אומר לה ככה: "הם כמו בני אדם אבל לא רק. בני אדם הם רק חלק קטן מהם. המציאות למעשה מורכבת מאוסף ענק אינסופי של 'סוכני תודעה' המקיימים ביניהם אינטראקציה. הם יכולים להיות גם בעלי חיים או סלעים אבל את רוב סוכני התודעה", אני מצטט מדבריו, "אנחנו לא יכולים לראות באופן ישיר בגלל המוגבלות של התפיסה שלנו, ואת רובם אנחנו לא יכולים בכלל לדמיין. למעשה כל אחד מאיתנו הוא בעצמו אוסף אינסופי של תודעות הנמצאות בהיררכיה מסויימת ויש סוכני תודעה שהם גבוהים יותר מאיתנו שלגביהם יש לנו הבנה מעטה מאד". מזכיר לכם את חכמת הקבלה? בול אחד לאחד.

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן

סרטונים קצרים מכללת ואהבת לרעך כמוך

פייסבוק
אינסטגרם
טיקטוק
סאונדקלאוד
ספוטיפיי
וימאו
גוגל פודקאסטס
your image
Skip to content