קורס פיזיקה קוונטית וחכמת הקבלה: מרכיבי היקום

הקבלה כבר אלפי שנים טוענת שבכל חומר, אפילו דומם, קיימת נפש רוחנית המחיה ומקיימת אותו. הפיזיקה של ימינו מסכימה עם הקבלה כשאמרה שהכל מורכב מאטומים חיים.

אז בואו רגע נעצור ונבין משהו בסיסי. בתקופה שנכבתה חכמת הקבלה שזה לפחות לפני 5,700 שנים, אבן נראתה כמו דומם ובכל זאת חכמי הקבלה היו יושבים במערות בסתר ומדברים את הדיבורים האלה מבלי שתהיה להם שום יכולת להוכיח את אמיתות דבריהם. הם היו צריכים המון כוח אמונה כדי לא להתפוצץ בשום שלב ולהגיד: 'בואנה אנחנו מחופפים'. הם ידעו. הם ידעו שזאת תורה אלוקית שניתנה מאת הבורא וזו רק ההתחלה.

הנה מספר פסוקים המדברים על חיות הדוממים ועל כוחות השמות. כתוב "אבן מקיר תזעק וכפיס מעץ יעננה". כלומר האבן צועקת, מדברת. וכתוב שבזכות 72 שמותיו של הבורא שהיו רשומים על המטה של משה רבנו, נבקע ים סוף. ועוד מסופר שהירח דיבר עם אלוקים, אמר לו: 'ריבונו של עולם, איך שני מלכים נמצאים בשמיים ומולכים?', אמר לו הקב"ה: 'אין בעיה. אז תהיי יותר קטנה מהשמש'. סיפור ארוך מה שקורה שם אבל בגדול, היה דיאלוג בין החומר לבורא העולם. ויש עוד עשרות אלפי דוגמאות שכתובות בתורה ובקבלה שהדומם חי, מדבר בצורה רוחנית. בקרוב יהיה לכם גם שיעור על שהצמחים מדברים, שומעים. והיום עוד ועוד מחקרים חושפים את האמת הרוחנית של היקום בו אנו חיים.

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן

במהלך הקורס פיזיקה קוונטית, חכמת הקבלה והשילוב ביניהם, נלמד על מה זה אטום ומהם מרכיביו ואיפה חכמת הקבלה סיפרה ושיתפה אותנו במידע שלה על האטום ומרכיביו. נלמד קצת על פצצת אטום ומשם נתקדם למימן, חמצן ואז נדבר על מה שהבטחתי לכם בשיעור הקודם על עוד מחקרים ולפני שנעשה את כל זה, אני נכנס איתכם למספר שיעורים מיוחדים. אני חייב לעשות את זה, שלפני שנוכיח על פיזיקה קוונטית ועל קבלה, בוא נוכיח שהמדע והקבלה הם כבר תואמים.
נחשוף מדע פשוט ורגיל המקביל לחכמת הקבלה ומשם נתקדם להקבלה שבין הפיזיקה הקוונטית לחכמת הקבלה.
אז הישארו איתנו. זה אחד הקורסים החזקים בהיסטוריה האנושית. אני מעריך את זה מאד. זה לא שלי, זה של היקום.
חכמת הקבלה שהוסתרה כל חיינו, תיחשף כאן במלוא עוצמתה.
שיהיה לנו בהצלחה.

פרק רביעי, אחים ואחיות יקרים שלי. לצמחים יש רגשות. פיזיקה קוונטית וחכמת הקבלה. בואו נמשיך. אז נו, אז מה דעתכם? לצמחים יש רגשות? הם רואים? שומעים? מדברים? יאללה. בואו נתחיל מעבודת המחקר שלנו.

אז ככה. ישנו מדען הודי בשם צ'אנדרה ג'גאדיס בוסה. נדמה לי. זה פחות או יותר השם שלו. המחקר שלו קצת יותר מגניב מהשם שלו. הוא גילה תופעה מעניינת שלצמחים יש רגשות. בוסה חיבר אלקטרודות רגישות, מכשיר שנקרא קרסונוגרף. הוא חיבר את זה לגזר ולעלים של צמח מסויים. התברר לו לתדהמתו הרבה שהצמח הגיב, מגיב על מהלומות שונות ממש כפי שבעלי החיים מגיבים. מגיע לבוסה בוסה על התגלית הזאת.

בכל אופן, בוסה זכה להכרה ממלכתית רשמית. הוא קיבל מענקים כספיים עבור הקמת מוסדות מחקר בניהולו ותואר אבירות כאות הערכה. איזה פרסים משעממים. אני הייתי מסתפק באיזה מליון קטן, אבל סבבה.

בשנת 1970 הצהיר עיתון רוסי בשם פרבאדה בכותרת ענק: "צמחים מדברים". כן, הם צועקים. רק למראית עין אדם הם נושאים את כאבם בדומיה. "נבט של שעורה ששורשיו הוטבלו במים רותחים צווח לנגד עיניי, פשוטו כמשמעו. קולו של הצמח נרשם על ידי מכשיר אלקטרוני רגיש כמי שנטרפה עליו דעתו. היה העט של המכשיר משרבט על הנייר את יסורי המוות של נבט השעורה" זה ציטוט מהמאמר.

בנוסף העידו הניסויים הרוסיים כי צמחים קולטים אותות מסביבתם ומשדרים אותם. טוב נו, אז באופן לא מפתיע, לפני כאלפיים שנה, בלי אלקטרודות ובלי חשמל, נכתב בפרקי דרבי אליעזר פרק לד, שימו לב מה כתוב: "בשעה שכורתים את עץ האילן, קולו הולך מסוף העולם ועד סופו, ואין קולו נשמע". והגמרא במסכת פסחים דף קי נדמה לי, עמוד ב', מסופר על אדם ששלטו בו כישופים והיה דואג מאד. הוא נשען על עץ הדקל והעץ התייבש מהמגע של אותו אדם.

קליף בקסטר, מומחה פוליגרף, פוליגרף זו מכונת אמת אמריקנית, החליט בשנת 1966 לנסות באופן חד פעמי לעשות משהו עם אלקטרודות ומים. למרבה התדהמה, מחט הפוליגרף הראתה שהצמח מגיב כאדם שמתרגש מעט ונרגע. המדען המטורף החליט לשרוף את העלה, רוצח קר וחסר רגש שכמותו, כדי לדעת מה תהיה התגובה. וראו זה פלא. עוד לפני שהספיק לגשת לקופסת הגפרורים, זינקה המחט באופן דרמטי כלפי מעלה, ממש כאילו נבדק בפוליגרף באותה שעה אדם שהתנסה בפרץ רגשות עז. פשוט כאילו העלה הרגיש סכנה.
לאחר תגליות נוספות הוא החליט לעשות מעשה נועז ולא הכי שפוי. הוא החליט לבצע ניסוי שלא תלוי בגורם אנושי. בתוך המעבדה הותקן מתקן מיוחד שמדי כמה דקות שפך את תכולתו של מיכל לתוך קערת מים רותחים. המכשיר בלבד קבע מתי יהיו במיכל דגים ומתי יהיו בו רק מים. שלושה צמחים הובאו לחדרים אחרים במעבדה וחוברו אל המכשיר למדידת זרמים חלשים. התוצאה היתה מפתיעה ביותר שבכל פעם שהדגים הושלכו לתוך המים הרותחים, כל הצמחים הגיבו ברוב עוצמה.
בקסטר זכה לפרסום עולמי בעקבות התגליות האלו.

בספר במדבר במדרש רבה פרק ג' כתוב כך: מעשה בעץ תמר שלא היו לה פירות, היו מרכיבים אותה ולא היתה עושה פירות. אמר להם רבי תנחומא: "דקלי תמרה היא רואה מיריחו והיא מתאווה לה בלבה". הביאו ממנה והרכיבו אותה ומיד עשתה פירות.

עוד פעם. יש ד"ר סינג, ראש המחלקה לבוטניקה באוניברסיטת אנמלאי בהודו בשנות החמישים, גילה שהמוזיקה גורמת לשדה אורז לגדול במאות אחוזים יותר מאשר ללא מוזיקה.

והנה גמרה במסכת כריתות דף ו' עמוד ב': כשכותשים את צמחי סממני הקטורת בבית המקדש, ראוי לדבר בעת הכתישה כי הקול משביח את הבשמים. שם ממשיך רבי יוחנן ואומר שמצד שני הדיבור גורם נזק ליין כי הוא דווקא זקוק לשקט שלו. היין כנראה טיפוס מופנם. וגם ידוע ששלמה המלך החכם מכל אדם ואפילו יותר מאתנו, היה יודע שיחת דקלים, כלומר הוא היה מבין בשיחה בין צמחים.

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן

סרטונים קצרים מכללת ואהבת לרעך כמוך

פייסבוק
אינסטגרם
טיקטוק
סאונדקלאוד
ספוטיפיי
וימאו
גוגל פודקאסטס
your image
Skip to content