קורס סוד האותיות: סוד האות י'

אופן ההגייה: הקדמה לפני לימוד האות י': השם של אלוקים הוא י' + ה'.
י' מסמלת את הזכר ה' מסמלת את הנקבה. האלוקים הוא ברא את שני הכוחות הללו ולכן נקרא י-ה.
יש 4 עולמות. אצילות בריאה יצירה והעולם הזה שאנחנו חיים בו הוא עולם שנקרא עולם העשייה.
ראשי תיבות אבי"ע. לאלוקים בשם יש 4 אותיות י + ה + ו + ה.
הי' הראשונה מייצגת את עולם האצילות, ה' את עולם הבריאה. האות ו' את עולם היצירה. והאות ה' האחרונה את העולם שלנו.
הי' שמייצגת את העולם הראשון הגבוה ביותר הרוחני ביותר שנקרא עולם האצילות מסמלת את הגבר.
הגבר לצורך הדוגמא ייקרא שמים שהם עולם עליון.
האשה שהיא סוד האות ה' האחרונה כפי שלמדנו באות ה' היא מייצגת את העולם הזה.
כמו שהשמים ממטירים גשם על הארץ והארץ מצמיחה צמחים שמוציאים פירות, כך גם בקיום יחסי מין הגבר מזריע זרע באשה והאשה מולידה פרי בטן.

העולם נברא בחכמה – לכן האות י' סמל לחכמה. מתוך החכמה הגדולה שבראה את כל העולמות העליונים, נברא עולם הזה שלנו שנקרא עולם הבינה. חכמה זו ידיעה. בינה זה להוליד מידע חדש מתוך מידע קיים.
ולכן הזכר מיוצג על ידי האות י' שתפקידו ללמוד חכמה, אך האשה היא נבונה יותר ולכן היא בכח התולדה של להוליד אדם מתוך אדם כמו להבין דבר מתוך דבר.
האות י' לצורך הדוגמא גברית והאות ה' נשית.

האות י' מסמלת את העולם הבא המושלם. העולם הבא הוא העולם האחרון.

בני האדם עוברים מגלגול לגלגול במטרה לתקן את נשמתם – המתוקנים יזכו לעולם האחרון שהוא העולם הבא. לכן האות י' היא האות האחרונה בסדר האותיות הקטנות.
כלומר: הא' שהיא מייצגת את האלוקים בראה את הב' שהיא הבריאה כדי שבני אדם יגמלו חסד בין אחד לשני בעולם הזה שהוא עולם הבחירה אם לעשות טוב ואם רע בסוד הג' ד' ה'. על ידי חיבור אנושי ותנועה משותפת בוחרים לעשות טוב בסוד הו' ז' ח' ט', אז זוכים לאות י' שהיא אות העולם הבא המושלם.

כל העולם נברא למטרה אחת: שבני האדם יזכו ליהנות בעולם הבא לנצח. ולכן האות י' היא זו שבראה את העולם הרוחני ביותר והיא גם האות האחרונה כי היא הסוף של הכל.

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן

צורת האות: האות י' נראית כמו כף יד מכווצת. גם המילה יוד אותיות יד. יד הוא האיבר שבאמצעותו אנחנו לוקחים חפץ מנקודה אחת לנקודה שניה. כך בדיוק סוד האות י'. מהאות יוד התחילו להיברא כל העולמות בנקודה אחת והמטרה היא להגיע לנקודה ב' שהיא העולם הבא.

ולמה דווקא העולם החל להיברא באות י'? כדי לרמוז לך שמי שיש בו גאווה והוא גדול לא יזכה לעולם הבא. ורק מי שהוא קטן כלומר ענו כמו האות י' יזכה לעולם הבא. ערכה המספרי 10.

האות י' שהיא סמל לשלמות רוחנית ועולם הבא היא למעשה מלכת האותיות, לכן בגימטריה היא עשר. שזה נוטריקון עושה שר, שכל שאר האותיות הן שרים שלה.
המילה עשר היא גם אותיות עשיר, כי רק אדם שמאושר בחלקו הוא עשיר אמיתי – ומי מאושר בחלקו? מי שהוא חכם ורוחני ושלם עם עצמו. מי שהוא מלא בתאווה וחומר לעולם לא ישבע מהחומר ואינו בגדר עשיר אמיתי.

במצרים אלוקים נתן עשר מכות. עשר הוא סמל לשלמות ולכן בעשר מכות אלוקים הראה שהוא שולט בשלמות בכל היקום כולו. בהרצאה הבאה נלמד על עשרת המכות שהם סוד האות י'.

איש אותיות אש עם י' – אשה אותיות אש עם ה'. למדנו שה' היא בינה ושייך באשה שהוא כח התולדה ששייך לעולם הזה. למדנו שי' היא חכמה ומרכיבה את המילה איש. כלומר שניהם אש.
עכשיו משהו מדהים: החמצן הוא חומר דליק. המימן הוא חומר דליק. אך כשמחברים אותם ביחד יוצא מים. מים זה סוד החסד. אותו דבר איש ואשה כשהם לא מחוברים כל אחד עומד על דעתו זה אש ואש – גיצים, אך כשהם שומרים על הסדר שכל אחד יש לו תפקיד ומכבדים כל אחד את תפקידו של האחר אז יש כאן סוד החסד והם איש ואשה בסוד י'+ה' שזה שם אלוקים בבחינת חסד.

עוד רמוז העניין שכל העולם כולו התחיל על ידי האות י' והכל ממנה יצא הוא שכשאנחנו רוצים להגיד שייכות אנו מוסיפים י' למילה, כגון שלי, בני, כסאי, שולחני וכו'. האות י' שממנה יצא הכל – הכל למעשה שייך לה.
מי שהשם שלו מתחיל באות י' הוא בעל יכולת רוחנית גבוהה ועדינות נפש מיוחדת כי האות י' שייכת לעולם רוחני שאינו גס ולא חומרי. מכיוון שהאות י' לא שייכת לעולם הזה – אדם כזה עלול להיות מנותק מהמציאות ואחד שלא אוהב לעשות דברים בפועל אלא מעדיף את החשיבה והחכמה.
אדם כזה בדרך כלל מודה על האמת ענו וצנוע שאפתן מאוד, אך מכיוון שהוא פרפקציוניסט הוא עלול להיות ביקורתי כלפי הזולת.

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן

סרטונים קצרים מכללת ואהבת לרעך כמוך

פייסבוק
אינסטגרם
טיקטוק
סאונדקלאוד
ספוטיפיי
וימאו
גוגל פודקאסטס
your image
Skip to content