קורס הספירות שבספירות: ספירת תפארת

ספירת תפארת היא הרחמנות, האחדות והאמת!! היא האיזון שבין החסד לגבורה. היא שילוב הכוחות של נתינה וקבלה יחד.
לכן היא גם תכונת האובייקטיביות, ולכן שמה תפארת על שם היופי. יופי של שילוב הכל.

חסד שבתפארת – היא היכולת לרחם על האחר ממקום של אהבה, להזדהות עם השני ועם הכאב שלו, לדעת שגם לי זה יכול לקרות, זה הרצון להעניק ולחפש חלשים שזקוקים לעזרתי, זה כח ההתנדבות מרצון, זה כח ההתלהבות כאשר מישהו זקוק לעזרתי אני עוזר לו ושמח שאני יכול להשפיע טוב למישהו אחר

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן

גבורה שבתפארת – רחמנות היא תכונה נעלה, ובלבד שנשים לה גבול. הגבורה שבתפארת מוודאת שהרחמים יעילים ולא מוגזמים, יחד עם זאת הם בשיקול דעת תוך כדי הידיעה שלפעמים הרחמים האמיתיים הם לא לרחם. לפעמים אנשים נשענים ומתרגלים שמרחמים עליהם ולא פועלים כלום מעצמם. אסור לרחם עליהם.

תפארת שבתפארת – הרחמים שברחמים. כשאני מרחם על מישהו אני שם את עצמי במקומו ובאמת מרחם עליו ומרגיש את הכאב שלו, ונמצא בכאב שלו, ומכיל אותו, עושה כל מה שצריך כדי לעזור לו. זאת מידת רחמים אמיתית. לא משנה לי כלום, לא משנה לי אם אנחנו שונים, אני מרחם כי אני אוהב ואכפת לי באמת.

נצח שבתפארת – היכולת להיות עקבי עם רחמים, אני לא מרחם על אדם כזה ועל השני לא. אני לא רחמן רק כלפי עמי או רק כלפי מי שאינו פגע בי, אני מרחם על כל אדם שזקוק לעזרה שלי ואני שם עבורו. אני אוהב אדם וקבוע ויציב באהבתי לזולת וברחמים שלי ובעזרה שלי לעולם.

הוד שבתפארת – מדובר בתכונת הענוה כאשר אני מרחם. כלומר אני רגיש כלפי הזולת, מרחם על האחר שזקוק לרחמיי, יחד עם זאת אין בי שום התנשאות כלפי הזולת, אני יודע שכך רצה הבורא והגלגל יכול להתהפך בשניה! זכיתי שבאפשרותי להעניק ולעזור לאחר ולרחם עליו וזאת זכות גדולה, ובזכות זה אני נשמר על ידי הבורא והוא מרחם עלי. אני לא יותר טוב ממי שאני מרחם עליו, אלא הבורא שלח לי שליח להפעיל את התכונה הזאת בי כי אני זקוק לרחמי שמים בעצמי.

יסוד שבתפארת – כשאני מרחם על מישהו ומגיש לו עזרה, אני מייצר חיבור, אני גם מסתכל לו בעיניים ונותן לו הרגשה שמישהו אוהב אותו בעולם, ושאני פועל ממקום נקי, אני משוחח איתו ונותן לו הרגשה טובה כשהוא מקבל ובמקביל נותן לו להמשיך את שרשרת האהבה בעולם. הרחמים שלי לא מייצרים תלות, אלא משקמים את האדם שלא יהיה נזקק יותר לרחמים של האחר.

המלכות שבתפארת – כשאני מרחם על אדם אחר, אני לא נותן לו להבין שהוא מקבל רחמים, אלא אני בא ממקום נמוך ושואל בענווה אם הוא זקוק לעזרה, רואה אותו כגדול ממני, נותן לו הרגשה שהוא מאפשר לי ומזכה אותי להעניק לו ושהוא עושה לי טובה בכך שהוא מאפשר לי להפעיל תכונת רחמים. לתת לו להרגיש אהוב, גדול, חכם. מקבל הרחמים נהנה מהקבלה ומכבוד תוך כדי קבלתה.

לסיכום: יש בי רחמים, אני אובייקטיבי ומוכן להיות שם עבור כל אדם, אני מרחם ממקום של אהבה, ממקום גבוה, אני לא ארחם יתר על המידה כדי לא לגרום לאדם להיות תלוי בי, אני נהנה לרחם ומעריך זאת כזכות שניתנה לי משמים, לא אכפת לי מה היה קודם, אם יש כעס כלפי מקבל הרחמים – עכשיו אני שם עבורו בלי חשבון, אני עקבי לרחם על כל אדם בכל זמן ולעזור לכל אדם בכל זמן, אני רגיש כלפי הזולת, כשאני מרחם על מישהו ומגיש לו עזרה אני לא מתנשא כלפיו, אלא ההיפך אני בתקשורת טובה איתו ונותן לו הרגשה שהוא נעלה וחשוב לא פחות ממני!

כאשר תכונת התפארת באיזון – הלב שלנו פתוח לרווחה לכל אדם, אין לנו שיפוט כלפי דת מין או גזע, כל אדם ראוי לאהבתנו ולעזרתנו, ליבנו פתוח כאולם, אנחנו חושבים שכל אדם יכול להיות צודק מאיתנו וללמד אותנו כיצד לחיות נכון וטוב. אנחנו בשלום עם כל אדם אפילו קטן. הרחמים שלנו הם משולבים עם הרצון שלנו לשקם את מקבל הרחמים ולא ליצור תלות.

כאשר תכונת התפארת בעודף – אנחנו ברחמים עצמיים, ומרחמים על כל יצור חי מבלי להתחשב בעובדות, אנחנו חסרי כבוד כלפי עצמנו ולעתים אף זלזול, חוסר שקט נפשי ומאבדים את הביטחון כשמישהו אומר נגדנו משהו, התמסכנות, והרגשת תלות כלפי הזולת.

כאשר תכונת התפארת בחוסר – אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים מעצמנו וגאים בעצמנו יותר מדי, הולכים ומתנשאים כלפי הזולת וחושבים ובטוחים שהם פחות מאתנו כי הם פחות טובים, אנחנו בטוחים שהצלחתנו מבוססת על מעשנו ומחשבותינו כי אנחנו חכמים ובזכות זה הצלחנו, אנחנו חצופים ויהירים, אנחנו מזלזלים באחר ולא מרחמים על אף אחד כי מבחינתנו זה בזבוז של אנרגיה וזמן

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן

סרטונים קצרים מכללת ואהבת לרעך כמוך

פייסבוק
אינסטגרם
טיקטוק
סאונדקלאוד
ספוטיפיי
וימאו
גוגל פודקאסטס
your image
Skip to content