קורס הספירות שבספירות: הקדמה

פירוש המילה ספירות הן: מספר, סיפור וספיר!

בספירת העומר אנו סופרים ספירות, לכל ספירה יש סיפור, וכל ספירה מאירה לנו את החיים בדרכה כמו אבן הספיר!
בכל יום מרגע היוולדנו (לפי היהדות מגיל 13) ועד יום מותנו – יש כח מיוחד שמסוגל להאיר לנו את הנשמה.
כל יום מביא איתו התמודדויות חדשות, קשיים ונסיונות חדשים. ככל שהאדם מתוקן יותר בספירותיו, כלומר: בתכונות נפשו – כך חייו נראים טוב יותר והוא מתענג יותר ונהנה יותר מהחיים עצמם.

למשל: אדם שרוב חייו זועף פנים וכועס, הוא סובל משנאת אחרים, בדידות, הפסדים וכו׳… לעומת אדם שמחייך וטוב לב שמסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה – אנשים אוהבים לחיות בחברתו ואותו אדם אפשר לומר שהוא חי בגן עדן עלי אדמות.

על ידי לימוד שבעת הכוחות, העמקה בהבנת העודף, החוסר והמצב המאוזן – נוכל לשלוט בחיינו כדי ליצור עתיד חדש טוב יותר למען עצמנו ולמען הזולת.

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן

על פי חכמת הקבלה – אין שום דבר מחוצה לנו. כל המציאות שאתם מתקיימים בה – קיימת בגלל שימוש קבוע בספירות (כלומר בתכונות) שלכם. אם לדוגמא אתם מאוזנים בחסד – אנשים אוהבים את חברתכם. אך אם אתם לא מאוזנים בחסד ונותנים יותר ממה שצריך להעניק – אנשים ינצלו אתכם וכאן נכנסת ספירת הגבורה שאומרת: אני נותן חסד אבל עושה גבולות! וכך בכל התכונות יחד אם נביט ונעמיק בכל הספירות והספירות של הספירות – נדע כיצד לנהוג בחיינו ביום יום ונזכה לחיות חיי אושר!

אז בואו נכיר את הספירות:

חסד – אהבת הטוב! השפעת הטוב!
גבורה – צדק, משמעת, ריסון עצמי, יראה!
תפארת – יופי והרמוניה, רחמים!
נצח – התמדה, חוזק, שאפתנות!
הוד – ענוה, הודאה, הדר.
יסוד – חיבור, הטמעה, התקשרות!
מלכות – אצילות, שליטה, מנהיגות!

חסד – היא תכונת האהבה, הנתינה וההשפעה! האהבה היא מעל לטבע! מכיוון שבטבע שלנו אנחנו יצורים אגואיסטים שרוצים לעצמנו. האהבה שאנחנו מדברים עליה כאן היא תכונת נתינה ללא הסתכלות של מה יוצא לי מזה – וזה היפך הטבע שלנו.

לכן תכונת ההשפעה / האהבה מאפשרת לנו להתעלות אל מעבר לעצמנו, לחוות את השני ולאפשר לו לחוות אותנו. באמצעות האהבה אחד כלפי השני – נזכה להגיע להיות מדיומים – כי אנחנו יוצאים מעצמנו ומסוגלים לראות מעבר ובנוסף זוכים לחוות את המציאות של הבורא.

גבורה – היא תכונת הצבת הגבולות על פי הצדק! לדוגמא: אני אהיה בחסד כלפי הזולת, אבל לא אתן לכך שינצלו אותי.
בספירת הגבורה יש גם שליטה, יראה, ביקורתיות וצדק.

תפארת – היא ספירת הרחמנות (אגב, יש כאלו טועים לחשוב שיש ברחמנות תכונת גאווה וקוראים לה חמלה – הכוונה כאן היא הענקת הטוב למקבל מתוך מקום של רגש אהבה ולא התנשאות). 
ספירת התפארת היא תכונת האמצע שבין החסד לגבורה. החסד נותן ללא גבול, הגבורה לא נותנת מצד עצמה, התפארת היא השילוב המאזן בין הנתינה והלקיחה. לכן גם קוראים לה כך: תפארת – שהיא פאר למי שמאוזן בה.

ספירת התפארת היא גם ספירת האמת! כי האמת היא האיזון שבין החסד לגבורה. האמת נראית רק כאשר אנחנו אובייקטיביים! כדי להיות אובייקטיביים, אנחנו צריכים לנטרל את עצמנו מהמשוואה ולהסתכל על עצמנו ככל האדם.
לכן ספירת התפארת מקושרת לאובייקטיביות!

נצח – ספירת הנצח מייצגת את האיזון שבין שאפתנות המשלבת אומץ לב, התמדה וסבלנות. ספירת הנצח כשמה כן היא – הספירה הנצחית – הספירה שדרכה עושים משהו בעקביות ובסבלנות ובהתמדה ללא פחד – להמשיך ולהמשיך עד שמשהו יצליח. הספירה הזו מחייבת ביטחון ומחוייבות לתהליכים ארוכים. 

הוד – כשם שספירת הגבורה היא הגבול של ספירת החסד, כך ספירת ההוד מנתבת וממקדת את ספירת הנצח המקבילה לה. כאשר אדם בסבלנות בספירת נצח, הוא צריך להיות מאוד ענו ובטוח שכל מה שקורה לטובה קורה וגם אם מה שהוא מצפה לו לא יגיע – הוא צריך להיות בהודיה על כך ובענווה שהוא לא יודע כלום והבורא עושה כל דבר לטובתו. וזוהי תכונת ההוד. והיא משלימה בצורה מושלמת את מידת הנצח ששואפת וממתינה וסבלנית להגיע ולהשיג משהו. ההוד אומרת: גם אם זה לא יבוא. זה טוב עבורי ואני בהוד – יה! כל מה שעושה בין טוב ובין אם רע זה לטובתי ואני מודה לה׳ על כך.
ההוד הוא בספירת הנשים כביכול ולכן הוא גם כח הסבל, והאשה היא בסוד הגבורה ולכן הוא סוד היכולת לסבול שמה שאני רוצה לא יתקיים אם זה חפצו של הבורא

יסוד – יסוד היא כח ההתקשרות. קשר בסיסי ובונה. יסוד נמצא בתחתית המרכז של כל הספירות. היא הספירה שמספרת את הקשר והחיבור הרגשי שבין כל הספירות, קצת בדומה לכך שספירת תפארת היא השלום שבין החסד והגבורה, כך ספירת היסוד היא החיבור שבין הנצח וההוד, אך מכיוון שהיא מתחת גם לחסד וגבורה ותפארת היא מהווה את הסיפור השלם של כל הספירות והקשר בין כולן והיא היסוד! היסוד היא הבנת כל חלקי הפאזל והבנת כל הפאזל השלם על ידי תקשורת בין כל הספירות. לכן ספירת יסוד היא כח התקשרות וההתקשרות. כי באמצעות תיקשורת בריאה ניתן להבין את סך כל חלקי הפאזל

מלכות – ספירת מלכות היא שונה מכל הספירות
לספירת חכמה, יש את ההיפך שלה הלא היא ספירת הבינה וספירת האמצע הנקראת דעת
לספירת חסד יש את ההיפך שלה ספירת גבורה וספירת האמצע של שתיהן היא ספירת התפארת
לספירת הנצח יש את ההיפך שמשלים אותה ספירת ההוד והאמצע שלהן היא ספירת היסוד
לספירת מלכות לעומת זאת – אין שניים בצדדים, אלא היא עומדת אחת ויחידה והיא מספרת סיפור שלם.

ספירת מלכות למעשה מקבלת אור מחיבור כל הספירות הקודמות שלה, וכפי שלמדנו שספירות לשון ספיר שהאור משתקף מאבן הספיר ומעבירה הלאה אור. כך על ידי חיבור של היסוד של כל הספירות נולד אור מאוד ספציפי ומיוחד לכל אדם כפי שהוא בנה וחיבר לעצמו את ההתנהגות והדיעות והאמונות שלו וסך כל הרבדים שבנפש שלו נולדת תוצאה. לתוצאה הזאת קוראים בקבלה מלכות. המלכות היא הצורה שבה האדם מנהיג את עצמו כמו מלך שמנהיג את העם שלו, כך האדם מנהיג את כל חלקי הגוף שלו, המלכות היא התוצאה של הנהגת כל הספירות האחרות והשילובים ביניהם. כאשר ישנה מלכות ישנה שליטה, כאשר ישנה שליטה ישנה שייכות וקיום בעולם, ולכן ספירת המלכות שורשה היא בטחון עצמאות, ודאות, סמכות ורגש ההשתייכות.

אלו כל הספירות הללו הן השורש והבסיס להבנת כל תכונות נפש האדם, ומכאן נלמד את הספירות של הספירות
וכאשר נסיים להבין את כל הספירות לעומק ונלמד לעומק את כל הספירות של הספירות, נדע להבין כיצד נפש האדם פועלת ואיך להפוך אותה למושלמת שלמה ומאושרת כדי שהמלכות תהיה הנהגה מדוייקת והאדם יהיה מאושר ושולט בחיים שלו באושר תמידי.

בשיעורים הבאים נעמיק בכל ספירה וספירה, בכל צבע שיש לכל ספירה, בכל גוון וגוון, עד שנבין את הנפש שלנו. על ידי הכרת והבנת הספירות וכל ספירה לאיזו תכונה היא קשורה, נלמד מה קורה כאשר ספירה או תכונה נמצאת בעודף או בחוסר וכיצד מאזנים כל כח בנפש שלנו.
הספירות הן בסיס הבנת כל הנפש הפועלת שלנו כאן בעולם הזה ועל ידי הבנת הספירות, נדע כיצד לקיים את עצמנו בצורה מאוזנת ובריאה בעולם ובזכות זה נזכה לחיות ברוגע ובאושר מלכותי!

לצפייה בקורס המלא לחץ כאן

סרטונים קצרים מכללת ואהבת לרעך כמוך

פייסבוק
אינסטגרם
טיקטוק
סאונדקלאוד
ספוטיפיי
וימאו
גוגל פודקאסטס
your image
Skip to content